sobota, 11 listopada 2017

Rekolekcje na Dień Niepodległości

Mamy dzisiaj Święto Niepodległości, co niestrudzenie przypomniane zostało mi przez Google doodle. Przypomniałem sobie więc tak że coś, o czym niedawno czytałem, że według co niektórych lewicowych mediów dzisiejszy Marsz Niepodległości jest świętem faszystów. Postanowiłem więc sprawdzić, jak to jest w Nowym Postępowym Świecie. I oto na jaki ciekawy tekst natrafiłem. Z pewnością w środowisku gejowskim popularny producentem smartfonów jest Apple. No w końcu mówi się popularnie o iPhone że to gejPhone. Tradycja zobowiązuje. Tym bardziej za ciekawy artykuł na Spidersweb poświęcony tym, którzy produkty Apple promują.

Pytanie postawione w artykule prowokacyjne - ilu białych mężczyzn znajduje się na witrynie Apple? Okazuje się, że tak naprawdę na zdjęciach produktów Apple nie ma praktycznie ani jednego białego mężczyzny. Są co najwyżej białe kobiety, poza tym cały mix ras, które tylko można sobie wyobrazić. Jedyny biały mężczyzna, którego w trakcie przeglądania strony zauważono (pomijając oczywiście podstrony o charakterze technicznym i serwisowym, na których raczej nie spodziewamy się w ogóle jakichkolwiek postaci) to mężczyzna pokazany przy okazji zdjęcia iPada Mini 4. Jest on tam ukazany do pary z białą kobietą na pamiątkowym zimowym górskim zdjęciu.

Tak naprawdę, jak zauważa autor artykułu, najwięcej białych mężczyzn na witrynie Apple znajdziemy na stronie zarządu tej firmy. Tam są akurat prawie sami biali mężczyźni. Natomiast na stronach produktowych znajdziemy raczej mix kolorów - dosłownie i w przenośni - do wyboru, do koloru. Apple jako firma chce być bardziej święta od papieża i chcę być firmą otwartą na nowoczesną multi-kulturalną, multi-genderową i multi-jaką-taką rzeczywistość. Jedynie zarząd Apple jest konserwatywny rasowo - prawie sami biali faceci. Zabawne, ale można to odebrać jako pewnego rodzaju hipokryzję. Na szczęście Polska jest krajem, w którym nikt nie oczekuje, że biznesmeni, politycy lub aktorzy w naszym kraju muszą mieć taki lub inny parytet koloru skóry.

I myślę, że to właśnie brak oczekiwań co do koloru skóry, jaki mamy w Polsce, jest normalnością.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz