poniedziałek, 19 czerwca 2017

O wyższości niższości

Dzisiaj chciałbym napisać o wyższości niższości - to oczywiście gra słów, ale dotyczy lokali mieszkalnych, które miałem okazję przetestować ciągu ostatnich miesięcy. Mieszkam w jednej lokalizacji, ale w tym czasie przebywałem aż w trzech lokalach. Najpierw mieszkałem od samego początku w pierwszym z nich przez kilka miesięcy. Potem mieszkałem tymczasowo w drugim z nich przez kilka dni. Teraz mieszkam znów na stałe w trzecim z nich od kilku dni. Zatem mam za sobą w sumie dwie przeprowadzki wewnętrzne i trzecią, która mnie tu przywiodła. Mieszkałem zaś w różnych lokalach i można je porównać.

Tak naprawdę jest sens porównywać jedynie pierwszy i ostatni lokal, bo ten pośredni tymczasowo przez kilka dni zamieszkiwany był beznadziejny. Pierwszy lokal był (dosłownie) pawilonem na poziomie (poziomie gruntu) i przez to wydawał się domkiem letniskowym. Niedawno go wymalowano i zrobiono zewnętrzne parapety w oknach. Jednak w środku było gorzej - kiepawa kuchnia tuż przy wejściu, kiepawa łazienka, niedomykające się do niej drzwi (przez wybrzuszenia podłogi). Meble ściągane przeze mnie skąd się dało - z konieczności prezentowały się jak przysłowiowy groch z kapustą. Klient wchodzący do tego lokalu miał wrażenie, że to jakiś standard domku wypoczynkowego z czasu PRL.

Lokal, w którym obecnie mieszkam znajduje się w podpiwniczeniu, dlatego wejście do niego prowadzi schodkami pod zadaszone patio, które jednak na razie jeszcze pełne jest gratów, jest więc mało eleganckie. Lokal jest dzielony łazienką, obok której biegnie korytarz do znajdującej się z tyłu (i mającej osobne okno) kuchni. Kuchnia tak samo lipna, jak w poprzednim budynku - ale nie na widoku klienta. Szafy te same, ale te brzydsze ukryte w korytarzu i kuchni przed wzrokiem gościa. Szczury pod kuchennym oknem, ciągle otwartym, więc nie śmierdzą tak, jak w poprzednim lokalu. W miejscu masażowym przestronnie i bardziej elegancko, a nawet bardziej intymnie, bo mam grubsze zasłaniające światło zasłony. Łazienka ładniej urządzona, choć bez kafelków. Mimo, że to mieszkanie jest w piwnicy, to jego masażowa część robi zdecydowanie lepsze wrażenie. Klient powinien tu być bardziej zadowolony.

I na tym właśnie polega wyższość jej piwnicznej niższości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz