poniedziałek, 15 lipca 2013

Uprzejmy pseudo-Niemiec

Gayromeo jest kopalnią spamu wysyłanego przeważnie z Ghany w Afryce. Ale pojawiają się całkiem ciekawe formy innego wyłudzania. Oto napisał do mnie, obszerny mail, chłopak z Niemiec. Ale w profilu miał informację że jest mulatem - faktycznie wyglądał jak Europejczyk z jakąś delikatną domieszką. Całkiem seksownie zresztą. No to zaczęliśmy korespondencję. 

Szybko okazało się, że pan Niemiec jest w Afryce. Biedactwo. Napisałem mu więc wyraźnie, że nie mam warunków aby finansować komukolwiek podróż do Europy - choć ta propozycja z jego strony nie padał, a korespondencja była uprzejma, to jednak domyślałem się, że taki raczej jest finalny cel. W odpowiedzi dostałem maila 10 razy krótszego niż poprzednie. Końcowa korespondencja wglądała tak:

Oczywiście po tak niegrzecznej odpowiedzi zgłosiłem ten profil do sprawdzenia. I pewnie nie ja jeden, bo nie wierzę że pan Niemiec z Afryki napisał tylko do mnie. Po kilku dniach dostałem od niego ostatniego maila, widocznego na zdjęciu, z adnotacją systemową, że nie mogę na niego odpowiedzieć. Profil - jak się okazuje - został usunięty. Biedactwo, widać nikt nie chciał mu zapłacić, więc nagle odwidziało mu się "all this shit" który - jak sam napisał - do niego pisałem ;-)

Cóż, widocznie nie każdy chce fundować wycieczki Afrykańczykom ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz