niedziela, 19 listopada 2017

Vader

Trudno byłoby znaleźć bardziej ikoniczną postać z uniwersum Star Wars, jak właśnie Lord Vader. Jest on rozpoznawany na całym świecie, nawet wśród tych osób, które nie są fanami Gwiezdnej Sagi. Właśnie wczoraj postanowiłem zmienić docelową tapetę przeznaczoną na nowo kupowany telefon, a przy okazji używaną jeszcze do tego czasu również w moim starym telefonie. Do tej pory miałem tapetę z dosyć niewyraźną grafiką (ze względu na rozdzielczość i stopień kompresji JPG oryginalnego pliku) przedstawiającą nurkujących razem Kakashi Hakate oraz Iruka Umino. Teraz się dopiero dowiedziałem, że to oni, bo do tej pory nie wiedziałem. Naruto i Sasuke z łatwością bym rozpoznał, choć obecnie i tamtych również wiedząc, czego mam się dopatrywać.

Najpierw znalazłem wspaniałą, w większej rozdzielczości tapetę z Kakashi Hakate oraz Iruka Umino wirujących pod wodą razem niczym symbol tao. O ile ta pierwsza tapeta, starsza, przedstawiała więcej głębokiego błękitu oceanu przechodzącego na dole w czerń, która świetnie komponowała się jako tło dla ikonek będących na samym dole, zaś Kakashi oraz Iruka byli jedynie motywem będącym na środku, o tyle ta druga tapeta głównie ich przedstawiała. Musiałem ją odpowiednio wykadrować i dopisać na rozdzielczości Full HD nieco ściemniającą się głębię oceanu, również do czerni dochodzącą na dole tapety. Mimo to jednak była to tapeta stosunkowo pstrokata - choć oczywiście nie ze względu na jej kolory, ale mnogość szczegółów i wahania tonacji barwnych sprawiające, że tapeta tego rodzaju jest agresywna jako tło ekranu.

Dobra tapeta powinna być bowiem wyrazista, ale jednocześnie na tyle dyskretna, że nie powinna przeszkadzać w pokazywaniu tego co jest na niej - ikonek lub też widżetów. Dzisiaj szukałem znowu kolejnych tapet do telefonu w tematyce yaoi. I przypadkiem zaplątał się tam jeden obrazek ze Star Wars. Nagle mnie olśniło. Przecież Star Wars to tematyka, którą dawno temu bardzo chętnie wykorzystywałem na tapetach. Pogrzebałem w internecie i bez trudu znalazłem świetną tapetę z wizerunkiem Lorda Vadera. Stoi na niej bokiem, dostojnie, jakby zamyślony. Tapeta jest w kolorystyce ciemnostalowej i dzięki temu jest idealna jako tapeta dyskretnie wypełniająca ekran, a jednocześnie nie kłócąca się z tym, co na ekranie jest pokazywane. Do tego źródłowy plik jest w wystarczającej rozdzielczości, aby zapewnić świetną jej jakość nawet na full HD. W porównaniu do yaoi tapeta z Lordem Vaderem wygląda wręcz - nomen omem - kosmicznie.

Niech zatem moc będzie ze mną i z nowym telefonem (a także ze starym - bo na nim również tę tapetę umieściłem i mogę już teraz podziwiać jej efekt).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz