poniedziałek, 22 lipca 2013

Stoją murem

17 kwietnia 2013
22 lipca to było kiedyś komunistyczne święto, a komunizm lubił mówić o masowym poparciu. Stąd wybrałem na dziś do publikacji notkę, której treść w zabawny sposób do tego nawiązuje. Otóż poznając ludzi często oglądam ich profile na necie - i zawsze mnie ciekawi w jaki sposób ludzie ukrywają swój wizerunek. Najczęściej po porostu mają zdjęcia twarzy pod hasłem. Ale nie zawsze.

Jeden facet wpadł na genialny pomysł. Prosty i maksymalnie skuteczny - dał dwa zdjęcia grupowe, w których pojawiał się w gronie kilku osób. Ale nie było proste aby określić kto na tych zdjęciach się powtarza. I mimo, że próbowałem, to jednak nie potrafiłem tego ustalić. Zatem oceniając "jego" wygląd musiałem po prostu zastanowić się czy wszyscy ludzie na tych zdjęciach byliby dla mnie w porządku z wyglądu.

Prosta metoda. Niby pokazuje swoją twarz, ale nie wiemy która to jest. Na zdjęciu kilka osób stoi murem - ale nadal nie wiemy z kim piszemy. Oczywiście swoją drogą miał zdjęcia pod hasłem, ale już w czasie korespondencji do podania przez niego hasła nie doszło. I nie żałuję tego niezaspokojenia mojej ciekawości, bo korespondencja z nim była nudna i źle rokująca.

Ale pomysł nudny niewątpliwie nie był - wręcz zbyt ciekawy ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz